23.06.2008

przerwa meczowa

Dzisiaj byłem u doktora na kontroli, moje oko już jest w dobrym stanie, tylko antybiotyk muszę brać jeszcze przez dwa dni. Ale to żaden problem, pozwalam sobie maść wciskać w oko. Najważniejsze, że kołnierza nie musiałem za długo nosić, opłacało się być grzecznym i nie drażnić oka łapą.
8- go lipca będę miał robione zdjęcie rentgenowskie łap, pan doktor powiedział, że nie będę długo otępiały i szybko wrócę do formy. Mam nadzieję, bo poprzednio to czułem się taki..oszołomiony..
Upały się zrobiły i trochę inaczej mam rozplanowane wyjścia. W domu szukam chłodniejszych miejsc, choć czasem kładę sie na balkonie w słońcu i wygrzewam się.

Szukam miejsca na ułożenie się:
Oko jeszcze zaczerwienione(to z przed dwóch dni)
Muszę wspomnieć o pozostałych meczach ćwierćfinałowych:-)

Turcja - Chorwacja(1-1) po karnych 1-3
Pan uważał, że Chorwacja wygra, a Pani, że Turcja. Żeby zobaczyć ostateczny wynik trzeba było przetrzymać 90 parę minut nudy.
A bramkarz Rustu Recber wystąpił bez charakterystycznie pomalowanej twarzy, może spoważniał? Tu widać jego barwy wojenne, teraz występuje bez.
Daje też zdjęcie tego bramkarza jako wyróżnienie, jego postawa w tym meczu była bardzo dobra.
Dogrywka była za to bardzo ciekawa, a rzuty karne zdumiewające, chorwaccy piłkarze poczuli jakąś niemoc. Żaden ich strzał nie był celny. Co dziwne, Pan czasem skandował "Turkiye, Turkiye" choć twierdzi, że kibicuje Chorwacji..

Holandia - Rosja(1-3)
Holendrzy zbyt szybko się zobaczyli w sie w finale i można mieć wrażenie, że nie docenili rosyjskiej reprezentacji. Całkiem niesłusznie. Największy smaczek tej historii, jest taki, że rosyjską reprezentację prowadzi holenderski trener:-)
Holendrzy naprawdę zawiedli, widać było przewagę Rosjan, którzy podeszli do tego meczu bez kompleksów. Żal, że polska reprezentacja nie wygląda jak rosyjska - młodzi piłkarze, pełni chęci i zaangażowania. Widać, że ich pierwszy mecz na ME był tzw. wypadkiem przy pracy. Pan kibicował Oranje, ale przyznał, że w tym meczu byli zdecydowanie słabszą drużyna.

Italia - Hiszpania(4-2 po karnych)
jak już wcześniej wspominałem mam słabość do włoskiej reprezentacji z powodu mego imienia:-)
Tylko, że z minuty na minutę włoscy piłkarze grali gorzej, za nic nie potrafili dobrze zaatakować, Hiszpanie jakoś lepiej sobie z piłką radzili, tyle, że strzały czasem minimalnie mijały sie z bramką. Znowu okazało się, że będzie dogrywka:-(. Żeby to jeszcze była szansa na "złotą bramkę", nie..trzeba odbębnić całe dwa kwadransy gry, a piłkarze już ledwo są w stanie biegać. Doszło do karnych. Już wtedy życzyliśmy wygranej Hiszpanii. Pani w dodatku powiedziała, że Del Piero i Luca Toni to tchórze (nie chcieli wykonywać jedenastek), a Hiszpan David Villa śmiało pierwszy podszedł do piłki, choć pewnie też odczuwał presję.
Hiszpania zasłużenie wywalczyła prawo do gry w półfinałach.

Wszystkie mecze obejrzałem sobie z kanapy, czasami trochę podrzemałem jak nic sie nie działo na boisku:-)

A tu zdjęcia z kolońskiej dzielnicy Kalk, jest ona bardziej międzynarodowa od naszej i zdecydowanie jest tam weselej, co zresztą widać..
Flagi rosyjska, niemiecka, turecka, włoska ciekawe czy sąsiedzi razem oglądają każdy mecz?:-)

Inny dom, tu w każdym oknie flaga każdego z uczestników Mistrzostw Europy:
inne ujęcie, polska flaga lepiej widoczna:
i dom niedaleko poprzedniego:

Jeszcze muszę dodać, że tym razem Robert Kubica był piąty na francuskim torze. W ogólnej klasyfikacji jest 2, po Felipe Massa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...