08.02.2016

Replika w Oriencie/Shiraz

jeszcze widać jezioro Bodeńskie
Któregoś dnia Pani wzięła Replikę do torby i poleciała z nią bardzo daleko. Oczywiście zorientowałem się dopiero po jakimś czasie. Nie chcę tu teraz narzekać na to jakim to byłem przez te dni samotnym Enzusiem.. Pan dwoił się i troił aby mnie rozweselić i abym nie czuł się taki opuszczony.
Może innym razem ponarzekam, a teraz przedstawię trochę kolorowych obrazków z Iranu:-)
Na pierwszy ogień miasto Shiraz
Miasto jest naprawdę spore, ja pokażę tylko fragmenty starej części.

Co obejrzeć? Oczywiście meczety. Pierwszy to wzniesiony w latach 1751-73 meczet Vakeel. Słynie on z dużej liczby kolumn.
meczet Vakil(Vakeel)

Zaczajona Replika w sali z kolumnami. W zasadzie to nawet nie było potrzebne czajenie się, bo było pusto.
meczet VakilA tu już inny meczet, potocznie nazywany Różowym Meczetem (Nasir ol Molk ).
Słońce przebija się przez kolorowe witraże i na ścianach, dywanach i kolumnach pojawiają się fascynujące odbicia. Pewnie są pory dnia gdy w środku nie ma za wielu ludzi, ale to jednak jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów.

Jest pamiątkowe zdjęcie. Niestety gdy tło wychodziło w miarę wyraźnie to Replika była rozmyta, ostra Replika: rozmazane tło.
Meczet jest ciekawy, oczywiście największą popularnością cieszy się sala z witrażami, ale warto w spokoju obejrzeć całość Nasir ol Molk

Ciekawe i smakowite rzeczy z bazaru. Bazar to po prostu wszystko: całe bele materiałów, dywany, chusty, słodycze, przyprawy, biżuteria, naczynia i nawet wiele stoisk z tandetną chińszczyzną. Co by się nie chciało kupić, to na pewno da się to znaleźć na bazarze.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...