09.02.2016

Replika w Oriencie/Persepolis


Kto nie słyszał nigdy o Persepolis? Szybka ściąga  TU
Oczywiście to obecnie ruiny ruin, potrzeba trochę wyobraźni, aby zobaczyć tu przeszłość. Jest to jedno z tych miejsc, które będąc w Iranie zwyczajnie wypada odwiedzić.
Najlepiej z przewodnikiem, który by potrafił barwnie opowiadać o każdej rzeźbie i kamieniu.Persepolis, kawał historii. Zapraszam na RELACJĘ, bardzo ciekawie opisane miejsce. Plus wiele szczegółowych zdjęć.

Kwestia psów w Iranie. Ponoć ich zwyczajnie nie ma. To jednak nieprawda!
Są, ale mają nieco inne warunki.. tu zdjęcia psów spotkanych przy wejściu do Nekropolis.
Czy są szczęśliwe? Nie wiem, ale te maja swojego człowieka, czyli kogoś kto się nimi opiekuje. Często psy można spotkać przy budkach strażników (przy zabytkach, jak np przy Nekropolis).
Jeśli wierzyć opowieściom mieszkańców Iranu, to gdy ktoś ma dom z ogrodem, to często mieszka w nim i jakiś pies. Nie jest więc wcale tak, że psa tu się nie spotka. Ale fakt, że rzadko się je widzi. Zresztą i koty nie są tak mocno widoczne.


Kolejna atrakcja, to Nekropolis . Grobowce w skałach.Potem chwila jazdy po naprawdę dobrych irańskich drogach i już Pasargady
Polecam ten WPIS . Tam też więcej zdjęć, ja zaprezentuję tzw widoczki tej wspaniałej przestrzeni jaka jest w tym miejscu. W dodatku jest tam tak cicho..

to zwierzę to też pies. niedaleko była budka strażnika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...