07.09.2013

kumpelki

 Czy możliwa jest przyjazna relacja pomiędzy psem a krową? Wydaje mi się, że tak! Przecież wiele gospodarstw zamieszkuje mieszanka zwierząt i jakoś ich ścieżki się na pewno przecinają.
Krowy są bardzo ładne, ale mnie onieśmielają. Głównie swoją wielkością. Nawet te małe krowy tak szybko wyrastają na ogromne zwierzęta.
Do końskiej zagrody też nie wchodzę, prowadzimy raczej dyskusje przez ogrodzenie.
Od krowich pastwisk i tak zawsze mnie odgradza tzw. elektryczny pastuch.
Dlatego obserwuję sobie z daleka. Najbardziej zazdroszczę tym krowom, które mają łąki w jakichś cichych zakątkach. U nas w Adlikonie jest jednak sporo ruchu - samoloty, drogi pełne samochodów o określonych porach. Ostatnio i jakieś domy nowe budowano przy owczej łączce. To nie jest taki spokój jaki kojarzę z górskich wiosek. Tam naprawdę nic się nie dzieje i tylko słychać jak dzikie ptaki popiskują podczas polowań.

Krowy w Szwajcarii biorą czynny udział we wszystkim. Pokazywałem już różne reklamy w których się udzielają:-). Można powiedzieć, że są wszechstronne.
Ta krowa walczy o prawo do czystego siana. Tak! Na tabliczce ma napis w którym daje do zrozumienia, że lubi tylko czystą trawę. Niektóre łąki leżą przy drogach, fakt, że nie są to jakieś drogi szybkiego ruchu, jednak ruch na nich mały nie jest. Niestety wiele osób śmieci z samochodu pozbywa się w ten sposób, że wyrzuca je przez okno. Na poboczach często widać plastikowe butelki, szklane również, opakowania po batonikach, czipsach, kanapkach.
Jak na pole, łąkę wjeżdża maszyna, która kosi trawę, to wszystko to  -cały ten śmietnik- miesza się z roślinami. Już widziałem raz człowieka, który zanim zaczął kosić musiał wygrzebywać szkło i inne rzeczy z wysokiej trawy.
Ci co chodzą pieszo lub jadą rowerami też rzucają, jakby ta pusta butelka czy papier ważyły z 10 kilo i ciążyły okrutnie.
Dodam, że tu nigdzie koszy na śmieci nie brakuje, nawet na polach!! są - głównie na psie odchody, ale jak ktoś tam wrzuci butelkę czy inne śmieci to nic się złego nie stanie.
Już wszędzie po żniwach, fajna przestrzeń ale jakoś nie wbiegam na takie pola - kłuje to w łapy;-)
Za to pasę się przy brzegu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...