30.07.2013

tv dla psów


Naprawdę myślałem sobie, że to jakiś żart jest! Ale przecież do pierwszego kwietnia daleko, więc to musi być prawdziwa informacja. Telewizja przeznaczona specjalnie dla psów, ciekawe.
Już niedługo właściciele psów będą mogli wyjść do pracy z lżejszym sercem. Podczas gdy oni będą zarabiać na karmę, samotne i znudzone zwierzaki zalegną przed telewizorami i będą miały cyfrowe towarzystwo. 1 sierpnia rusza DOGTV - kanał telewizyjny przygotowany specjalnie dla psów. Program będzie nadawany 24 godziny na dobę, jednak DOGTV nie będzie pokazywał psich odpowiedników "Klanu", "Zagubionych" czy "Ukrytej Prawdy". W ramówce mają się za to znaleźć programy z muzyką, wizualizacjami i animacjami, przydzielone do jednej z trzech kategorii - relaks, stymulacja i ekspozycja.To coś więcej niż rozrywka dla psów. Psy są znudzone i często cierpią na skutek rozłąki z właścicielami. Nie chcemy tworzyć nowej generacji psich leniuchów. Chcemy im dać coś, na czym skupią swoją uwagę - mówił dziennikarzom Gilad Neumann, szef DOGTV. Według Neumanna psy zachowują się inaczej niż ludzie, którzy mogą oglądać telewizję całymi godzinami. Jeśli czworonogi czymś się zainteresują, to tylko na chwilę, dopóki nie zobaczą czegoś ciekawszego. Dlatego na nowym kanale wszystkie obrazy mają być dopasowane do psiego wzroku, a skala dźwięku będzie przystosowana do ich zmysłu słuchu. W ramówce DOGTV pojawić się mają programy tworzone przez ekspertów, m.in. weterynarza z Uniwersytetu Tufts - profesora Nicholasa Dodmana, brytyjską trenerkę psów  Victorię Stilwell, oraz behawiorystę Warrena Ecksteina. Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii nie zajęło oficjalnego stanowiska w sprawie psiej telewizji. Według nich każdy rodzaj relaksu i stymulacji jest dobry dla zwierząt, ale nie wszystkie czworonogi będą zainteresowane taką rozrywką. Póki co kanał będzie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, na platformie cyfrowej DirecTV. Z biegiem czasu firma planuje uruchomić DOGTV również w innych krajach. W planach mają też stworzenie programu przeznaczonego specjalnie dla kotów. Na razie psi kanał można oglądać w internecie. Miesięczny abonament wynosi 9,99 $. Wersja telewizyjna jest tańsza, a jej zakup będzie kosztował 5 dolarów miesięcznie. Źródło
Podumałem nad tym i sensu w tym za bardzo nie widzę. Ta ludzka telewizja ma wszystko co trzeba. Jest sport, są programy przyrodnicze - dla mnie to wystarczające. Poza tym co to znaczy, że psy są znudzone i co za "generacja psich leniuchów"??? Ten fragment to normalnie mnie oburzył.  To, że sobie leżę, to nie znaczy, że jestem leniwy. W tym czasie rozmyślam o tylu rzeczach, analizuję, porównuję, wymyślam setki rzeczy, mam genialne pomysły, z wysiłku zasypiam. A sen to zdrowie, każdy tak powie;-)
Ta cała DOGTV to taki marketing i wydaje mi się, że to się nie przyjmie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...