15.08.2014

lato trwa

Od razu powinienem dodać chyba, że lato jest dość deszczowe. Jednak mi to w niczym nie przeszkadza, a rzekłbym, że po wściekle upalnych i dusznych dniach deszcze są po prostu przyjemne.
Lubię takie lato, które pozwala mi człapać na spacerach długo bez oznak zmęczenia.
Gdy trawa jest zielona, a rośliny świeżo wyglądają, a nie gdzie się nie spojrzy to same suszki i spękana ziemia. Teraz już na polach po żniwach, pozostały ścierniska. Tylko pola słoneczników i kukurydzy pełne. No i burakami w tym roku obrodziło. Czuję, że niebawem mógłbym zacząć prowadzić jakiś program typu "Rolniczy Kwadrans";-)


Wokół strumyka zrobiło się trochę łyso, skoszono chaszcze i można obserwować wodę. I koty też są teraz bardziej widoczne. Ten na drugim brzegu już coś smakowitego wypatrzył i pewnie zaraz zapoluje. Od razu to napiszę: nie przeszkodziłem mu w polowaniu. Byłem skupiony na roślinach i nawet tego kota nie zauważyłem.

Fontanna wygląda teraz najładniej, w pozostałe miesiące też jest zadbana, ale w lipcu i sierpniu te właśnie kwiaty czynią ją pełną uroku.
Często przy niej przystaje i dumam. Nie zawsze o czymś wzniosłym, czasem proza życia: z której strony lepiej podejść by się napić;-)
Stąd widzę tez stajnię i mogę obserwować konie, co u nich się dzieje.

Takie tam dumanie..
i decyzja;-)
Pogoda z ostatniego tygodnia: błękitne niebo, białe chmury, czarne chmury. Słońce grzeje, deszcz popaduje, jest ulewa. Wieje lekko, wieje tak, że wszystko wokół lata!
Pojawia się też tęcza!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...