23.06.2012

zielnik Pana Sznupy

Koniecznie muszę przedstawić łąkę, która otaczała mój tegoroczny wakacyjny dom.
Dom mieści się praktycznie na samym końcu miejscowości Bagnols en Foret. Jakieś domostwa obok się znajdowały, ale i tak miałem wrażenie że jesteśmy na jakimś odludziu. Najczęściej widzialem kolarzy i jakieś samochody, ale tylko wtedy gdy leżałem przodem do ulicy. Ruch na tej drodze nie był jakiś nadmierny i czasem czekając aż coś przejedzie zapadałem w drzemkę;-).
Dlatego wolałem obserwować łąkę, na niej tylko pozornie nic się nie działo. Zapachy mówiły coś całkiem odwrotnego! Wdychałem, analizowałem, sprawdzałem.
Oto droga prowadząca do domu, po prawej oliwki i niewidoczna tu ulica, a po lewej aż po horyzont moja łąka. Piszę "moja" bo jakoś się przez te dwa tygodnie przywiązałem:D
Ten teren był bardzo duży i dlatego nie nudziły mnie spacery, na każdym coś nowego odkrywałem. A to jakiś ciekawy robak, a to ineresujący kwiatek, no i zapachy! Jestem pewny, że nocami tam niezłe kocie harce się odbywały!
Upał, ale w trawie jest tak przyjemnie pomimo gorąca.
Oto majowo-czerwcowe rośliny, które mi się spodobały. Pani mi wyjaśniła co to jest zielnik, ale szkoda by było je zrywać i suszyć, dlatego postanowiłem że mój zielnik będzie nowoczesny: fotograficzny. W ten sposób uroda roślin nie przeminie, tu na zdjęciach zawsze będą żywe i kolorowe, a nie jak jakieś suszki;-)
Wracam z obchodu:
I jeszcze kwitnące drzewo oliwne, pierwszy raz takie widziałem. Do tej pory widziałem oliwki już z owocami:

2 komentarze:

 1. Piekna laka:) A czy ogladasz Euro 2012, Enzo?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne tereny.
  Też bym chętnie spędziła wakacje na takim "odludziu". Można się w takim miejscu zrelaksować i naprawdę odpocząć.Masz bardzo ładnego psa.
  To Labrador?
  Ma bardzo ładną,potężną głowę ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...