12.01.2013

leżę, nie myślę

Może powinienem zatytułować "śpię więc nie myślę":-). Tyle, że czasami po prostu tylko wyglądam jakbym spał, oczy mam lekko przymknięte, odbieram bodźce z zewnątrz, ale myśli nie skupiam na niczym konkretnym. Delektuje się bezruchem i pustką we łbie. Taki psi relaks.
Czas sobie płynie, pojawiają się jakieś sygnały, zapachy, ucisk na pęcherz, a ja nic. Jedynie dzwonek do drzwi potrafi mnie wyrwać z tego letargu, albo burczenie w brzuchu sygnalizujące porę karmienia.

Wróciłem już do swojego zwierzyńca:-), przez pierwsze dni miałem podczas spacerów sporo roboty. Musiałem przeanalizować wszystkie zapachy, czy czasem jakiś nowy nie przybył, pozaznaczać na nowo teren.
Tutejsze koty, taa.. od czasu tamtego wpisu coś się zmieniło. Nie wiem skąd koty się dowiedziały, że przeczytałem ich ulotkę. Jak tylko się pojawiam, to śmigają mi sprzed oczu aż czuję się tym chwilami zażenowany. Ledwo co jakiegoś wyczuję i chcę zgadać, to on znika z zasięgu mego wzroku. Pani mówi, że niektóre z kotów tak się maskują, że ja ich nie zauważam, być może. Wiadomo, że mam lepszy węch niż wzrok, a jak nie zawieje w moją stronę, to nie czuję kocich zapachów. Przyznaję, że koty potrafią się doskonale ukryć, ostatnio omal jednego nie nadepnąłem! Oboje się zdziwiliśmy! Jak już postanowiłem czającego się kota obszczekać, to on dawno był na drzewie. W sekundzie wlazł na gałąź.
Obszczekałem też któregoś dnia koguta. Trochę chyba wstyd?;-). Sam nie wiem. Wracałem z popołudniowego spaceru, a tu kogut pieje, to mu odpyskowałem, że takie dźwięki to pasują do poranka a nie popołudnia. Zamilkł obrażony. Nie miałem żadnych złych zamiarów, po prostu chciałem tak się poprzekomarzać.

Muszę jeszcze wspomnieć o tym, że teraz mam dwa stanowiska do spania. Lejzidoga w głównym pokoju i turystykę w komputerowym. I dlatego postanowiłem uznać komputerowy moim pokojem. Być może nawet zasugeruję przeniesienie tu lejzidoga, bo to jednak wygodniejsze legowisko, grubsze przez co bardziej je lubię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...