14.05.2012

majowa przyroda

Kwitnie wokół wszystko co tylko może kwitnąć. I wszystko też jest takie świeże, że aż przyjemnie się chodzi na spacery. Najbardziej lubię te deszczowe dni, wtedy jest pusto, a we mnie odzywa się szaleństwo - wracam wtedy lekko ubłocony, przemoczony i z wplątanymi kwiatami kasztanowca w futro. Potem tylko chwila stresu: wycieranie ręcznikiem i już mogę poszukać wygodnego miejsca do spania. Gorsze są te upalne dni, to znaczy wizualnie na pewno ładniejsze! Tyle, że dość szybko czuję się przytłoczony tym słońcem, chce mi się bawić, ale potem idę łapa za łapą, czując jak każdy promień słońca ważyłby kilo, a one wszystkie skupione na moim grzbiecie..
Po takim spacerze też szybko zasypiam, ale nie czuję się zadowolony z spaceru.
Ładnie wyglądają drzewka bzu, nawet raz Pani miała sprzęt byśmy trochę takich gałązek do domu przyniesli, ale inni byli szybsi i bez który był w zasięgu rąk Pani już zniknął i pewnie inni cieszą sobie nim oczy w domu;-).
W soboty i niedziele wielu ludzi siedzi w parku na trawie a to sie opalając, a to jedząc różne smakołyki.
Pozostawiają spory bałagan po tym imprezowaniu.
Oj można się czasem mocno zdziwić!
Ja zawsze znajduję jakieś resztki kurczaków i ryb, Pani niestety też zawsze zauważa moje znaleziska i wyciąga mi je ze sznupy. No trudno. Poza tym leży wiele innych rzeczy po weekendzie, jakieś takie jakby woreczki, nikt nie chce mi wyjaśnić do czego służą(a raczej służyły) ale mam je omijać. Jest też sporo - napiszę wprost - kup. I one nie są psie, bo jak Pan to mówi: pies nie podciera się papierem.
To jest niefajne, prawda? Za niesprzątniętą moją kupę Pan może dostać mandat(jak go odpowiednia służba przyuważy że nie sprząta). A ludzka kupa zapewne jest cennym nawozem.
No proszę i tak od pieknych kwiatów zeszło na śmierdzące sprawy;-))))
Często jak sobie spaceruję to rozmyślam o tym co widzę i prawie zawsze mam super temat na wpis w zanadrzu ..
.. ale jak już znajdę kącik do snu, wygodnie się ułożę, to połowa tych pomysłów gdzieś mi ucieka, a po przebudzeniu mogę wymyslać od początku:-))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...