22.04.2013

kolory kwietnia

Biały, różowy i żółty, to zdecydowanie najbardziej dominujące kolory w kwietniu. Gdzie nie spojrzę tam krzaki złotego deszczu, drzewka z białymi kwiatami, lub kwitnące na różowo.
Jeszcze jak się trafi jakiś słoneczny dzień, to aż morda się sama cieszy.

Ja oczywiście głównie testuję soczystość trawy, trudno mnie od niej oderwać. Może kiedyś, w jakimś wcześniejszym życiu byłem po prostu krową?

Lubię takie widoki, zauważam, że jestem wrażliwy na piękno przyrody i mógłbym ją godzinami kontemplować. Na przykład leżeć sobie na trawie, ale takiej nieskoszonej, gęstej i długiej. W cieniu, który by padał z jakiegoś wielkiego drzewa, mógłby to być orzech włoski. One zawsze są takie rozłożyste i grube. Miałbym widok na drzewka owocowe, rabatki sezonowych kwiatów i grządkę marchewki;-).
Obserwowałbym jak ptaki wiją sobie gniazdka, jak grubiutkie bąki latają pośród kwiatów. Żadnego kota w zasięgu wzroku i węchu, żadnego koguta brutalnie atakującego wiejski bezruch. Zaprosiłbym króliczki do harców na trawie - o nieeeee! moja marchew w niebezpieczeństwie, więc bez króliczków ;-).
W krzakach, też w cieniu miałbym taki mały basen w którym mógłbym sobie brzuch schłodzić i jakąś małą, miękką kanapę, jakby leżenie na trawie mnie znudziło..
Oj być może za mocno się rozmarzyłem, ale mała kanapa w ogrodzie nie brzmi chyba aż tak niemożliwie?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...