19.04.2013

deszcz szumi..


Po paru bardzo gorących i słonecznych dniach nastał czas na deszczowy - wszystkie spacery w deszczu. Nie, nie narzekam, przecież jak jest gdzieś woda, to sam w nią włażę;-). Dziś też chciałem poskakać po kałużach, ale  Pani zasugerowała mi delikatnie, że to nie jest jakiś super pomysł. mam odmienne zdanie, ale nie wyraziłem go głośno. Aby jednak nie być takim całkiem grzecznym opieprzyłem  zaproponowałem kogutowi by już się tak nie darł. Ku mojemu zdziwieniu kogut chciał prowadzić ze mną jakieś przekomarzanki, ale w końcu wiadomo kto ma większe płuca;-)
Ten kogut kompletnie nie czuje respektu, za każdym razem jak zwrócę mu grzecznie;-) uwagę to on pyskuje. Nawet sprawdziłem w internecie dlaczego on tak kukurykuje  bez końca. Otóż chodzi o te jego kurki. Wysyła wiadomości do innych kogutów, które to powinny ugasić w zarodku swoje zainteresowanie cudzymi kurami. Dobre, bo kogut z kurami mają swoją zagrodę i nie ma technicznej możliwości by jakiś konkurent przyfrunął w zaloty. No ale gadaj psie z kogutem, nie zrozumie..

W końcu drzewa zaczynają wyglądać jak drzewa a nie patyki, czyli pojawiają się liście i kwiaty:


Ostrzeżenie przed żabami, a tak naprawdę ich ochrona. A bociany pewnie się cieszą;-)

I ja, dobrze wyspany, bo co robić jak ten deszcz tak miło szumi? Jedynie odkurzacz wydaje bardziej usypiający odgłos. Zastanawiam się tylko jak długo będzie lało, wieczorem zauważyłem, że nasz strumyk jest jakiś nerwowy, szeroki się zrobił, a jak w nim bulgocze! A jeszcze wczoraj przez niego skakałem i łapy sobie chłodziłem..


1 komentarz:

  1. Ostrzeżenie przed żabami wydało mi sie nader interesujące. Czy aż tak ich tam dużo, czy właśnie za mało?
    Z kogutem to bym Ci radził raczej nie dyskutować, ja mam w domu papugi i wiem że nie ma co sie wysilać, ptactwa nie przegadasz ...
    Pozdrawiam
    To ja, Aron :)

    OdpowiedzUsuń

napływ spamu spowodował, że została włączona moderacja, prosze o wyrozumiałość

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...